PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=507169}

Labirynt

Prisoners
7,9 258 723
oceny
7,9 10 1 258723
7,4 40
ocen krytyków
Labirynt
powrót do forum filmu Labirynt

Film świetny ,nie wiem dlaczego ma tak słabą ocenę.Zakończenie najlepsze jakie widziałam do tej pory.Nie ma typowego dla amerykańskich filmów gdzie bohater zwycięża i jest wszystko pięknie i ładnie.Jest coś więcej.Dla ciekawskich polecam obejrzeć.

ocenił(a) film na 10
efta18

Zasługuję żeby mieć jeszcze lepszą średnią ale nie powiedziałabym,że ma słabą ocenę #122 to bardzo dobre miejsce! :))

ocenił(a) film na 10
kamkaa1

Za rzadko wychodzą takie filmy jak ten. :)

ocenił(a) film na 10
efta18

W sumie racja. Ten klimat, muzyka, gra aktorska. Zdecydowanie jeden z najlepszych filmow jakie wdzialam. Zupelnie inny, stawiajacy glownego bohatera jak i widza przed wyborem "do czego jestesmy sie w stanie posunac by chronic bliskich?". W kinie siedzialam jak na szpilkach. :) Ogladalam go juz kilka razy ale zrobilas mi na niego smaka :) a i przyznaje racje co do zakonczenia. Genialne przez duze G.

ocenił(a) film na 10
kamkaa1

Fajne było to,że od początku wiedziałam ,że ta babcia jest porywaczką,jedynie czekałam na to czy ojciec to zczai.Dużo takich scen gdzie takowych bym się nie spodziewała :) a zakończenie najlepsze jakie widziałam ...

ocenił(a) film na 10
efta18

Ja akurat dopiero jakos pod koniec obczailam , że ciotka Alexa ma cos z tym wspolnego. Tworcy filmu chyba też specjalnie wysylali do niej tak często ojca, żeby widz mial jakies podejrzenia. :) Najlepsze zakończenie jeżeli chodzi o filmy, chyba faktycznie bo zadne inne produkcje nie przychodza mi do glowy :)

ocenił(a) film na 10
kamkaa1

Mnie przychodzi jeszcze na myśl Więzień Labiryntu jeśli chodzi o zakończenia ale to dlatego,że nie czytałam książki i nie wiedziałam o czym jest ta trylogia :)

ocenił(a) film na 10
efta18

a to nie oglądałam, jeżeli chodzi o zakończenia to za jedno z najlepszych uważam w grze The Last of Us. Przywołuję ją ponieważ jest bardzo "filmowa" :)

ocenił(a) film na 10
kamkaa1

Nie znam tej gry,a film "Więzień labiryntu " polecam :)

ocenił(a) film na 10
efta18

To pewnie kiedyś obejrzę ;)

ocenił(a) film na 9
efta18

Więzień Labiryntu to mega szmira w porównaniu z tym o czym jest dyskusja :)

ocenił(a) film na 8
butcher_fw

dokładnie. the maze runner ma sie nijak do prisoners. jeśli już można ten film do czegoś porównać to do mystic river.

ocenił(a) film na 10
agatusxrules

Maze runner 0.000001% możę przypominać ten film. Lepiej nie kojarzyć filmu przez polską nazwę, jak w filmie widzimy labirynt to nie oznacza to że film będzie właśnie o tym.

ocenił(a) film na 9
efta18

Ale skąd? Ja przynajmniej nie załapałem prawie do samego końca a uważam, że jestem całkiem uważnym widzem ;)

ocenił(a) film na 10
Guliwer_2

Była dla mnie podejrzana od początku. Dawno ten film oglądałam wiec nie pamiętam szczegółów . Chłopak był w to zamieszany a był więziony i przez cały film nie mógł nic tym dziewczynkom robić,no a gdzieś one musiały być. Chłopak był przecież chory i gdyby znal prawdę to by pod wpływem bólu im powiedział,przecież to nie Marine by wytrzymać takie tortury. No a poza tym jego niby matka była pokazywana za często i kluczem do zagadki była ta akcja z zaginionym chłopcem. Wiem ze to mnie utwierdzilo w przekonaniu ze to ona.

ocenił(a) film na 9
efta18

Dzięki, czyli film do obejrzenia jeszcze raz w trybie wyłapywania "smaczków". W sumie podszedłem do niego z rezerwą i nie za bardzo skupiałem się na początku. No nic filmów 8-10 jak na lekarstwo więc czas nie będzie zmarnowany ;)

ocenił(a) film na 10
Guliwer_2

Dokładnie. Ciężko jest o film bardzo dobry do arcydzieła. Tym bardziej teraz w te długie wieczory pewnie będzie się oglądać filmy ,no a złych filmów nie lubię oglądać,nawet przeciętnych nie lubię. Zawsze szukam czegoś dobrego,ale ciężko teraz coś takiego znaleźć. Ten jest jednak świetny i myślę że to powinna być klasyka na przyszłe lata. Polecam szukać szczegółów dotyczących rozwiklania tej zagadki. Niby tak ciężko jest się doszukać czegokolwiek ale mnie się udało. ;-)

efta18

Dokładnie ;)

ocenił(a) film na 8
kamkaa1

Zasługujesz?

ocenił(a) film na 7
efta18

Twoja ocena szybcy i wściekli (6 i 7 część) - 10 - nie jesteś wiarygodna.

ocenił(a) film na 10
NedznySzczur

Padłam- nie jestem wiarygodna bo dałam Szybkim 10?! Jestem fanką serii więc stąd moja ocena,poza tym każdy lubi co lubi i nie muszę dawać takiej oceny jak ty ,co nie znaczy,że nie jestem wiarygodna...Śmiech na sali...Szybcy i wściekli to jedne z najlepszych filmów.Mimo iż łamią prawa fizyki to tylko filmy rozrywkowe,gdzie efekty zapierają dech w piersiach a ścieżka dźwiękowa wymiata.Obejrzenie takiego filmu w kinie daje jeszcze lepszy efekt.No ale ty jesteś NedznySzczur,a szczury znają się lepiej ;)

ocenił(a) film na 7
efta18

Otóż to.

ocenił(a) film na 10
efta18

Efekty specjalne i muzyka to nie wszystko, fabuła też się liczy.

ocenił(a) film na 10
filmowy_laufer

Oczywiście ze się liczy. Za same efekty nie polubiłabym filmu. Jest mnóstwo filmów ze świetnymi efektami ale fabuła to tragedia. Tutaj znam historię od pierwszego "odcinka". Z przyjemnością śledzę losy samochodowej rodzinki. Dodając efekty specjalne,świetne bryki i trochę humoru wychodzi świetny film.

efta18

Tyle, że w pierwszej części jest przerost formy nad treścią i nie zbyt fajnie to wychodzi.

ocenił(a) film na 10
filmowy_laufer

Akurat pierwsza część świetna nie była. Był to film średniej półki,ale fanów filmów o samochodach zaciekawi.

ocenił(a) film na 8
filmowy_laufer

Fabułą, realizmem, świetnym soundtrackiem i epickim klimatem miasta, moim zdaniem tylko Tokyo Drift wybija się ponad resztę. :)

ocenił(a) film na 10
efta18

Też się nad tym zastanawiam. Są filmy o wiele gorsze, którym daje się dziewiątki za byle co. Jeden z lepszych filmów czasu teraźniejszego. A koniec też rewelacyjny lecz jakoś wiedziałam, że zagwizda. Po prostu czyste uczucie lecz też jakie trafne ; )

efta18

Moim zdaniem zakończenie jest właśnie typowe dla amerykańskich filmów (wszyscy dobrzy ludzie przeżyli a źli zostali zabici/zginęli) tylko końcówka nie pokazuje bezpośrednio uratowania ojca porwanej dziewczynki ale wskazuje na to, że zostanie on ocalony. Po prostu delikatnie ucięto ostatnią scenę i to tyle. Jak dla mnie to ten film był zbyt drastyczny choć niby nic strasznego tam nie było. Bardzo ciężko mi się ogląda filmy, gdzie ludzie są więzieni, głodzeni, gdzie ogólnie są przetrzymywani w chorych warunkach i ledwo udaje im się przeżyć. A motyw z gwizdkiem na końcu jest niczym z Titanica - tam głównej bohaterce w ten sam sposób udało się przeżyć :)

ocenił(a) film na 9
AlexabezKeksa

Podbijam - zakończenie byłoby oryginalne i mocne np. kiedy detektyw powiedział by Grace w końcowych scenach że postara się znaleźć Kellera a ostatnia scena w filmie skończyła by się(tym samym film) kiedy przed domem gasną światła halogenów :) Tak logicznie można wywnioskować, że Kellera uratowano - choć zakończenie jest o tyle dobre, że facet trochę posiedzi + to był jednak niewinny człowiek którego zabił = facet psychicznie może być zniszczony

kmilas1

Alex nie zginął , wrócił do rodziny

ocenił(a) film na 9
Tokugawa1982

Wywnioskowałem z filmu że po takich obrażeniach umarł

kmilas1

W końcówce jest wyraźnie stwierdzone że wrócił do swoich rodziców

Tokugawa1982

Dokladnie, informacja ta pojawia się w gazecie czytanej przez Jake'a w szpitalu. Swoja droga co do Kelerra idealny przyklad powrptu karmy. Przecholowal z brutalnymi torturami na niewinnym Alexie.

ocenił(a) film na 9
ThomasPPL

Z początku potraktowałem to jako swoistą aluzje ale to w gazecie mi umknęło, sceny z jego wyglądem były tak drastyczne że można potraktować to jako mały cud że przeżył

ocenił(a) film na 8
AlexabezKeksa

Historia z gwizdkiem - to samo skojarzenie - Titanic. Zakończenie dla mnie nie jest do końca takie oczywiste. Nie wiemy, czy uratowano ojca. Co prawda Loki słyszał gwizdek, ale zrobił głową taki gest, jakby chciał powiedzieć "chyba się przesłyszałem'. Z drugiej strony, jako tak świetny detektyw musiał go przecież odnaleźć. Zresztą obiecał to matce dziewczynki.

paubed

Masz rację - detektyw w pierwszej chwili zrobił gest, jakby coś usłyszał, ale postanowił to zignorować, natomiast po chwili widać było jego zaintrygowanie i moim zdaniem to wskazywało na to, iż nie zignoruje faktu słyszenia jakiegoś gwizdu.

ocenił(a) film na 9
AlexabezKeksa

Gwizdka nie zignorował bo wcześniej wiedział o nim że dziewczynka go zgubiła.

ocenił(a) film na 8
AlexabezKeksa

Gdy Loki patrzy w stronę skąd dochodzi dźwięk i następuje koniec filmu to chwilę wcześniej słychać dźwięk ściąganej pokrywy.
Stąd wnioskuję, że Keller zostaje wyciągnięty

ocenił(a) film na 8
JusTQL

Faktycznie! Ja oglądałem wczoraj w nocy ze śpiącymi lokatorami i ledwo gwizdek usłyszałem, ale faktycznie coś jak pokrywa.
Uratowałeś filmowi ósemkę ode mnie ;) strasznie wkurzył mnie ten koniec, teraz sobie dośpiewam, że go uratowali :-]

ocenił(a) film na 10
JusTQL

Sekundę przed dźwiękiem podnoszonej pokrywy słychać też gwizdek! :)

ocenił(a) film na 8
paubed

Po trzecim gwizdku czy czwartym widac bylo ze juz nie zlekcewazyl

ocenił(a) film na 9
efta18

Pomijając pewne nielogiczności film na wysokim poziomie, akcja wciągająca i dobre kreacje akrorskie. Co do zakończenia jak dla mnie wszystko jasne. Ojciec przeżyję. Szkoda bo mogli to inaczej rozegrać i postawić na otwarte zakończenie

ocenił(a) film na 10
szogun90

Właśnie ja i osoby oglądające ze mną ten film zastanawialiśmy się czy ten policjant usłyszał ten gwizdek g czy zgadnie ze to stamtąd dochodza głosy

ocenił(a) film na 8
efta18

Według mnie tak. Parę razy obejrzałem jeszcze raz tę scenę i Gylenhall wodzi oczami, aż w końcu patrzy na samochód i przez parę sekund jego wzrok wskazuje na to, że ogarnął o co biega

efta18

Film niezly. Koncowka tez moze byc. Chociaz tak jak ktos napisal - bardziej mroczna i z jajami bylaby koncowka jak gasna halogeny..Bo tak to raczej zapowiedz happy endu.
Skoro gwizdze to zyje, Loki w pierwszej chwili robi mine jakby sie przeslyszal ale chwile potem dzwiek jest wyrazniejszy i zastanawia sie...
Czu tak szybko skumal ze dziewczynka miala gwizdek? Niekoniecznie. Wiedzial o tym, ale czy w chwile przyszloby mu do glowy ze miala ten gwizdek ze soba, w tej calej dziurze w ziemi i ze go tam zostawila?
No i nawet jak znajda ojca to wcale nie jest pewne ze bedzolie dlugo siedzial, jak ktos napisal.

Policja i prasa mysla ze Alex jest niewinny, bo nie znaja zeznan Kellera. A przeciez Alex musial wiedziec bo po torturach cos "wyspiewal", na tyle ze Keller pojechal do ciotki z przekonaniem ze jest zamieszana. Alex , mimo swojej psychicznej ulomnosci od poczatku kryje ciocie, slowa na parkingu, kiedy Keller go zaatakowal tylko to potwierdzaja.

Jesli Kellera uratowano z tej dziury to oczywiscie zostanie osadzony ale wyrok nie bedzie surowy. Tak jak ktos napisal ze "zabil niewinnego czlowieka". Nie zabil, i nie niewinnego tylko wspolodpowiedzialnego za porwanie i smierc, za krycie mordercy i skladanie falszywych zeznan.

Sam film dobry ale zeby napisac ze najlepsze zakonczenie to znaczy ze sie malo zaskakujacych finalow widzialo :-) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
RealKalps

W tej chwili ,gdy pisałam ten komentarz było to dla mnie najlepsze zakończenie filmu jakie widziałam. Widz się zastanawia czy policja usłyszy ten gwizdek czy nie. Bo tak naprawdę to nawet jeśli by usłyszeli ,nie wiadomo czy by go znaleźli . Zobacz jaki problem miał nasz bohater ze znalezieniem córki. Policja również nie przeszukala miejsca pod samochodem gdy już kończyli przeszukiwania terenu. Tak więc nie wiadomo czy ktoś polapie się ze on tam siedzi. No I to mnie w tym urzekło. Wydaje się być zakończeniem z happy endem jednak nic nie wiadomo.

ocenił(a) film na 9
RealKalps

Przy pierwszej wizycie u ciotki Kellera miałem wrażenie, że chce się dowiedzieć więcej o Alexie (wszak cały czas miał go za głównego podejrzanego, nawet po tym jak aresztowali tego gościa od węży), jego przeszłości i nie podejrzewa jej. Dopiero po tym co powiedziała ta mała w szpitalu, że on tam był, wiedząc gdzie przebywał przez ostatnie kilka dni, zorientował się, że jedynym miejscem gdzie może być jego córka jest dom Alexa. Jak dla mnie rewelacyjne wodzenie za nos. Jak komuś się podobało to S1 Detektywów też powinien przypaść do gustu.

RealKalps

Przekaz jest oczywisty: mała znalazła swój gwizdek w dniu zaginięcia przed samym porwaniem, w szpitalu go nie miała - miała nowy (mówi o tym matka w szpitalu), znaleziony gwizdek ponownie zagubiła w dziurze, w której znalazł się jej ojciec, który pod koniec filmu nim gwiżdże. Naiwnością byłoby sądzić, iż detektyw, który znajduje się kilka metrów od źródła dźwięku nie znajdzie ojca. Zakończenie jest jednoznaczne, mimo, że nie jest ostatecznie pokazane.

ocenił(a) film na 9
RealKalps

Nie wiem jak jest w prawie stanowym miejsca zdarzenia w filmie, ale jeśli jest jak w polskim prawie to raczej Alex nie został uznany za winnego, bo takie zaburzenia jak miał stanowią przesłankę wyłączającą winę sprawcy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones