PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612189}
7,1 126 989
ocen
7,1 10 1 126989
5,9 27
ocen krytyków
Chappie
powrót do forum filmu Chappie

po prostu wow

ocenił(a) film na 10

jedyny film jakiemu bez żadnego wahania dam dyszkę, a w kinowej sali, poza mną, były trzy osoby. Sami sobie robicie krzywdę, kochani, pozbawiając się genialnego filmu Blomkampa.

ocenił(a) film na 10

zupełnie inne klimaty bardziej Green Jelly

ocenił(a) film na 10

DiCaprio też jest naturszczykiem. Ale chyba o tym nie muszę Ci mówić prawda ?

użytkownik usunięty
markin

Ale DiCaprio był od dziecka wyłowionym talentem aktorskim a Die Antwoord to muzycy których wcisnął znajomy reżyser do swojego filmu bo szukał jakichś cyber punków.

ocenił(a) film na 10

i dobrze na tym wyszedł ów reżyser oczywiście. DiCaprio zaczął dobrze wyglądać od "Co gryzie.."

użytkownik usunięty
markin

Nie wiem czy dobrze wyszedł. Dla mnie Chappie to kolejna porażka tego reżysera. Film zbyt dziecinny dla dorosłego widza i jednocześnie zbyt ciężki żeby być rozrywką rodzinną.

ocenił(a) film na 10

ja się tam z tym nie zgadzam. Kolejna oczywiście po Elizjum. Filmy mają swoje klimaty które autor jak widać chciał przekazać co mu się udaje nie można zaprzeczyć. Chappie pomimo maszyny potrafi ruszać emocjami.

użytkownik usunięty
markin

W Avatarze były smerfo koty i też ruszały emocjami. Typowe zagrywki z filmów familijnych i melodramatów.

ocenił(a) film na 1
LubieSeether

film zasługuje na 4 a dałem 1 (pierwszy raz żeby obniżyć średnią) fakt że ex machina ma 7.4 a chappie 7.5 świadczy o tym jak wiele tłumoków siedzi na filmwebie,

ocenił(a) film na 8
Jamacty

Co ty gadasz, może gra aktorska nie była na najwyższym poziomie, ale oglądało się to całkiem przyjemnie. Ex Machina oczywiście dużo lepsza, poza tym zupełnie inny, nieco filozoficzny klimat, a Chappie, no to taka trochę bajka. Ja nic do tego filmu nie mam, poza, tu się powtórzę, grą aktorską yolandy...

ocenił(a) film na 1
Aldirien

dla kogo jest ten film? (chapie) sam napisałeś bajka , głupkowate sceny z uczenia robota , kino dla dzieci, tylko że potem mech rozrywa kolesia na 2 kawałki a mamusia obrywa z miniguna

ocenił(a) film na 8
Jamacty

No dobrze, sceny uczenia robota były nieco przerysowane, jego emocje od razu są wizualnie wyrażane ruchem uszu jak u psa, ale, o ja, poważnie? Będziemy się tego czepiać? Jak inaczej mieli pokazać jego emocje, skoro nie mógł ich wyrażać mimiką? Dla kogo jest ten film? Jak napisałem, to bajka, bajka dla dorosłych, a co, dorośli to zaraz muszą oglądać jedynie dramaty psychologiczne osadzone w ciężkich polskich realiach? Ja mam 33 lata i nadal twierdzę, że film pomimo dziur logicznych, pomimo nieścisłości w scenariuszu, pomimo wielu uproszczeń i słabej gry aktorskiej duetu z Die Artwood, bardzo mi się podobał. Jest prosty, łatwy, przyjemny i momentami chwyta za serce, dobrze, w dość tandetny sposób, rozumiem to, ale i tak uważam, że jest bardzo dobry. Elizium Biomkampa mniej mi się podoba. Co bym tu jeszcze, rozumiem, że film się może nie podobać, ale zaraz 1/10? Chyba lekka przesada. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 9
Jamacty

Taa, na pewno ex była realistyczna. Zaczynając od początku... w jaki sposób powstał tam ten dom skoro żaden ciężki sprzęt nie był w stanie tam wjechać, w jaki sposób koleś uzupełniał zapasy? Biegał ze skrzyniami przez kilkaset metrów dżungli? Oba filmy to więcej FI niż SCI. Człowiek jest za głupi by kiedykolwiek stworzyć SI.

ocenił(a) film na 1
arasik

nie wiem. może w taki sam sposób w jaki ruscy walneli kilkanaście stacji na arktyka
kogoś obchodzi zresztą czy SF film jest realistyczny? bochaterowie byli realistyczni i to się liczy,

ocenił(a) film na 10
Jamacty

Porownywanie ex machiny do chappiego jest jak porownywanie pomidora z kaloryferem. Filmy dziela tylko tematyke, poza ktora maja niewiele cech wspolnych. Bohaterowie w chappim byli realistyczni i ciekawi, tylko nie pokazywqli realii czystego domku w lesie, a walke o przetrwanie w slumsach. Mnie zdobyli calkowicie.

ocenił(a) film na 10
Jamacty

Nie warto zaniżać średniej tego fillmu. :-)

ocenił(a) film na 9
LubieSeether

Super! Niby był już film podobny lata temu "Krótkie spięcie" był już odgrzewany wiele razy Robocop ale tu powiew świerzości i cudownego humoru.

ocenił(a) film na 8
LubieSeether

I dodatkowy plus za realistyczne w miarę pokazanie komputerów - root@localhost, konsolki, miodzio

l0co

czy jakbysmy przeniesli malenkie dzieci do nowego swiata,to jakby zyły i sie zachowywały jako dorosłe

binioll

to by kopulowały w kazda dziure,i jaka by miały"boska"swiadomosc?

ocenił(a) film na 10
binioll

apropo czego to. co.

LubieSeether

nie wiem,pisałem pod wpływem %.sorry

ocenił(a) film na 10
binioll

Haha

ocenił(a) film na 5
LubieSeether

Gdzie Wy tam widzieliście coś genialnego. Genialny to był WALLe za oryginalność ale ten nawet nie był emocjonujący.

ocenił(a) film na 10
theart

Masz ocenionych transformersow 3 na 10, twoj gust filmowy nigdy nie zostanie wziety na powaznie

ocenił(a) film na 5
LubieSeether

Transformersi biją Chappie na głowe, to nie ma co nawet porównywać. I nie ma czegoś takiego jak gust filmowy. Film jest albo dobry w danej kategorii, którą bierzemy pod uwagę, albo słaby. Wymyślanie do tego ideałów typu gust, odczucia duchowe i inne bzdury to jedynie przykrywka tych, którzy po prostu nie znają się na filmach.

ocenił(a) film na 10
theart

GRATULACJE, WŁAŚNIE STRZELIŁEŚ NAJŁADNIEJSZEGO SAMOBÓJA JAKIEGO Miałam okazję widzieć, śliczny, cudny i rozkoszny. Buziaczki, życzę uprzejmie miłego wieczoru.

ocenił(a) film na 10
theart

"Transformersi biją Chappiego" no normalnie dawno się tak nie uśmiałem na filmwebie :P co za poziom filmoznawstwa, normalnie tragedia..

ocenił(a) film na 9
LubieSeether

Do wszystkich pieniaczy. To jest przecież KOMEDIA !! Dodatkowo z głównych rolach obsadzeni są ludzie z Die Antwoord. Czego się spodziewaliście ??? Dwugodzinnej rozprawki na temat AI ?? Ręce opadaj jak się czyta te wypociny, i tłumaczenia dlaczego dałem 1 gwiazdkę. Porównanie do Ex Machiny przez jednego geniusza, to już w ogóle strzał w kolano.

LubieSeether

Bez przesady, to zwykły średni film akcji, bez jakiegoś głębszego przesłania. Nie popadajcie w taki zachwyt.

ocenił(a) film na 8
LubieSeether

Może 10 to lekka przesada, ale trzeba przyznać, że film jest naprawdę dobry. Lekkie kino przy, którym można się nieźle zabawić :)
http://maritrafilms.blogspot.com/2015/06/chappie.html

ocenił(a) film na 8
LubieSeether

No, ale w moim przypadku nie było tak mało ludzi.

ocenił(a) film na 6
marcinmrozowski

u mnie była połowa sali przebija Ex Machinę-też miał świetny pomysł i ładne krajobrazy,ale niestety był nudny

ocenił(a) film na 8
Mati_1916legia

Był nudny, a 9?

ocenił(a) film na 6
marcinmrozowski

Ex Machna była nudna,a 9 to ocena cHAPPEGO

ocenił(a) film na 8
Mati_1916legia

Aha, dziękuję i przepraszam, że się nie skapłem.

ocenił(a) film na 6
Mati_1916legia

Ex Machina*

ocenił(a) film na 5
LubieSeether

Fajny pomysł i nieźle wykonany technicznie. Reszta dno. Postaci beznadziejne, hindus grał gorzej niż nasi z M jak Miłość. Dramatyzm rodem z przedszkola "mamusia cie kocha, to co masz w środku" - ja pierdziele, kto kupuje takie debilizmy. Szkoda, bo przy innym podejściu mógł być całkiem dobry film.

ocenił(a) film na 10
LubieSeether

Rewelacja - Mistrzostwo

ocenił(a) film na 9
seba200

Wspaniały film,który ma chyba wszystko co świetny film
powinien mieć.

ocenił(a) film na 6
LubieSeether

Spoko klimat ale trochę dziecinny

LubieSeether

bit*ly/1FqwyUG

w miejsce gwiazdki dajcie kropke .

LubieSeether

Film dla dzieci.

ocenił(a) film na 9
R_S_

co masz shizo do dzieci ? powiedz co masz popaprańcu w stosunku do dzieci ?

astral_ghoust

Dzieci nie mogą byc doroslymi, a dorosli dziecmi. To są inne myśli, inne "sfery". Dorośniesz, zrozumiesz.

ocenił(a) film na 9
R_S_

szmata która myli że jest lepsza bo ...mocnej śmierdzi ?

astral_ghoust

hihihi pisząc zdanie rzeczy ciekawe kto tak mysli że jest lepszy.

ocenił(a) film na 9
LubieSeether

Ten film jest jak klasyka muzyki , jak Bach , jak Hendrix .....

użytkownik usunięty
astral_ghoust

Raczej jak M.I.A.
https://www.youtube.com/watch?v=cCkIYkaLBGs

ocenił(a) film na 9
LubieSeether

Ja daje 8 ale to tylko dlatego iż porównuje ten film z uznaną klasyką kina i do 9 czy 10 coś mi tam brakuje ale nic nie brakuje aby napisać że film jest rewelacyjny jak na nasze czasy dominacji filmów rodem z mackdonaldu i disneya ....
Sama osoba reżysera powoli urasta do geniusza , no niechciałbym tu zapeszyć ale gość idzie w te strone ....
to jest coś na miare Truposza albo Dobrego ,Złego i Brzydkiego ........ w każdym razie ten facet będzie kiedyś wśród największych sław kina .

astral_ghoust

Tego reżysera może już tylko uratować "Obcy 5" a jeśli pogrzebie to universum, niedługo będzie wymieniany na równi z tymi gorszymi, niestety. Nie będę się tu rozpisywał, bo wszystko wypisał już Aerosol. Chappie jest słaby, nawet bardzo, bo Blomkamp nie wydostał się do dzisiaj z "Dystryktu 9", który był (trochę na jego nieszczęście) naprawdę niezły. Gdyby film nie odniósł takiego sukcesu, może jego kolejne produkcje, nie grzęzły by w slumsach.
Co do "Alien 5", to Blomkamp dostał wielki kredyt zaufania od wytwórni. Ja osobiście boję się o "Alien 5".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones